Podizanje motora sa poda

Autor Ćoso, Veljača 04, 2018, 11:02:44

« natrag - naprijed »

Ćoso

Kao što i čovjek na videu objašnjava, kada tada (bili mi amateri ili profesionalci ili imali najskuplju opremu na sebi) će se naš kućni ljubimac naći u vodoravnom položaju i nije loše naučiti tehniku podizanja (najmanje si želimo da nas negdje na putu  "ušteka" i da imamo problem s nastavkom vožnje). Uzeo sam primjer debele krave, međutim ovu tehniku možemo primjenjivati za sve motore



Evo i djevojka od 57 kg uspijeva


Saxi

Daj i neku adresu ove pequene mujer da je nadjemo da nas poduci svim trikovima dizanja [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


iviccaa

meni ovo bzvz...najbolji način koji meni funkcionira (kenja bez kofera, tj. s praznim topcaseom)
je (ako motor leži na lijevoj strani):
- lijevom rukom uhvatiti ručku volana, ali smotati ga skroz ulijevo, a desnom za suvozačev rukohvat.
Sve gotovo u 1 sec.  :thumbup:

Glupo je ne smotati volan jer samim motanjem ga odigneš malo s poda i lakše ga zarotiraš preko kotača.

Možda je situacija malo drugačija kad su tu bočni koferi?  :huh:

EDIT: vidim da je Ćoso dodao i drugi video. To je to!  :thumbup:
Samo što kenju ne treba dizati "s leđa".

Dadi

nisam znao da motori padaju samo na lijevu stranu,bit će zbog nogara  :-\ :-\
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Ćoso

Ima više načina. Meni također najjednostavniji s zakretanjem volana i na leđa (stariji ljudi ili ljudi s lošijim koljenima koriste i vezicu/gurtnu)



Dodajte neki video, ako smatrate da je lakše.

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

JZ

Uf...Ja sam naucio to  sve iz prakse...nema motora koji mi se nije izvrnuo... :blato:
Kupujem polovnu kacigu

zorro

sve je dobro i lako kad se motor izvrne na ravnom..a šta kad ti se izvrne na nizbrdici ..a recimo volan ..sjedalo..tj. gornji dio motora je nizbrdo..a sami točkovi ostanu uzbrdo  :-\
Nema boga da ga digneš dok cijeli motor ne prošladraš ..vučeš po zemlji/pijesku/blatu da bi ga zakrenuo za 180 °da dobiješ točkove "niz breg" Riskiraš s tim dodatna oštečenja..guljenja i struganja oklopa..deklova.....  :bzvz: al nema druge..jebga   :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Veljača 04, 2018, 15:17:57
sve je dobro i lako kad se motor izvrne na ravnom..a šta kad ti se izvrne na nizbrdici ..a recimo volan ..sjedalo..tj. gornji dio motora je nizbrdo..a sami točkovi ostanu uzbrdo  :-\
Nema boga da ga digneš dok cijeli motor ne prošladraš ..vučeš po zemlji/pijesku/blatu da bi ga zakrenuo za 180 °da dobiješ točkove "niz breg" Riskiraš s tim dodatna oštečenja..guljenja i struganja oklopa..deklova.....  :bzvz: al nema druge..jebga   :huh:

U tom slučaju je bitno da je koje drvo u blizini.

Konop i objesiš se ... bolje to nego kdrrrrrljljlj po motoru :smijeh:

zorro

Citat: Ponti  u Veljača 04, 2018, 15:20:11
U tom slučaju je bitno da je koje drvo u blizini.

Konop i objesiš se ... bolje to nego kdrrrrrljljlj po motoru :smijeh:
Desilo se to meni 2-3 puta kad sam bio sam ..haj kad su dvojica il više..nema problema
Al kak rekoh..stvarno sam ga morao zakretat i drljat po zemlji za 180 ..jes da je motor od par soma ojra..al srce boli..moš ga jebat. Al u svakom slučaju je lakše neg da se to desi npr. Sukiju  :smijeh:
Il ga ostavit i zvat upomoć  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: