Crna Gora i Albanija 2023

Autor zare, Kolovoz 16, 2023, 16:21:39

« natrag - naprijed »

zare

Ukratko ću uz par slika opisati put kroz CG i Albaniju koji smo odradili zena i ja. Znam da nije to ništa senzacionalno, al eto..
U stvari to je bio bijeg s Vira, da nam nebi bilo previše dosadno 😁.
Uvijek sam to tako i zamišljao prvih par dana GO odmor, onda par dana putovanja i na kraju opet odmor prije povratka u stvarnost.
Motalo nam se svašta po glavi, od Sicilije pa do CG i Albanije.
I ako nam je bila na prvom mjestu Siciliju i jug Italije smo odbacili zbog trajekta, nikako nam se nije uklapao u termine.
Tako da smo se odlučili za Crnu Goru, i ako ostane koji dan za Albaniju.
Odmah u startu smo rekli obale te dvije države izbjegavamo i držimo se unutrašnjosti.

Bagy

mob: 095/573-6874

zare

Prvi dan Vir-Knin-Livno-Bileća-Nikšić-Plužine, 567 km.
Prvi dan nismo nešto puno slikali i ako je priroda lijepa, a i putuje se brzo.

zare

Drugi dan Plužine - Durmitor - SH20 - Komani.
Na Durmitoru smo drugi put, ali kao da je prvi.
Prvi put pred par godina gore je bila takva naoblaka i kiša da ustvari nismo ništa vidjeli, a ima se što vidjeti, stvarno je lijepo i opet ćemo se vratiti. Gore se smrzavamo na ugodnih 7C, ali i uživamo.
Poslije se spuštamo kanjonom Morače prema Podgorici i idemo na novi prijelaz u Albaniju (nema ga još ni na Google kartama-hvala Dinko) koji izlazi pred same sempertine na SH 20, ne može bolje. Spuštamo se prema Skadru i nastavljamo na jezero Komani.
Jedva nalazimo smještaj i spavamo u nekakvom "hotelu" koji je napravljen ispod mosta koji se raspada. Suzana nije oka sklopila zbog nekakve nelagode koja ju je uhvatila kad je sve to vidjela  :huh:

zare


zare

Opet jeb.. s dodavanjem slika  :samaranje:

agolac

Prevelike ili? Daj print screen sta kaze? Ovih dana sve ide na cistu instalaciju i drugi server pa ce sredimo
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zare


agolac

E to je prava mjera, 1024x768  :thumbup:
Očistim ovo kad završiš.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain