Evo prava stvar za vonabiče i avanturiste :gimme5: Možete jih pratit i na FB
http://www.transeurotrail.org/
Fora. :gimme5:
Citat: Igor Mihajlik u Listopad 11, 2017, 09:51:48
Evo prava stvar za vonabiče i avanturiste :gimme5: Možete jih pratit i na FB
http://www.transeurotrail.org/
Valjda misliš, možete voziti tim stazama.
Moš pratit plavušu preko FB, a moš i vozit valjda... tužno, tužno. :-[
Ne razumem. Sta hoces za kazes?
Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk
Ni ja. Super site... fora ceste
Ovo mi se svida :thumbup: fejs necu
Ajmo to voziti, ne lajkati na FB. To hoću reći. Ja sam rute već unio u navi.
Citat: BF u Listopad 11, 2017, 19:06:21
Ajmo to voziti, ne lajkati na FB. To hoću reći. Ja sam rute već unio u navi.
Imaš navi na FB-u !?
Jedino mi nije jasno kako idu kroz većinu EU zemalja kad je to tamo zabranjeno? Valjda ilegalno?
Ne. Ne dozvoljavaju tj ne podupiru ilegalena puteve. Samo one koji su javno dozvoljeni. Ako pogledate njihovu temu na adv forumu vidjet cete pricu iz Italije gde je jedan dio zabranjen. Odma su obavestili da se tamo ne sme vozit i maknuli sve koordinate. Ne žele da se moto zajednica zamjeri ljudima i da domacini dobiju slab utisak..vec naprotiv zele pristan odnos sa ljudima.
Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk
Citat: Igor Mihajlik u Listopad 11, 2017, 20:30:54
Ne. Ne dozvoljavaju tj ne podupiru ilegalena puteve. Samo one koji su javno dozvoljeni. Ako pogledate njihovu temu na adv forumu vidjet cete pricu iz Italije gde je jedan dio zabranjen. Odma su obavestili da se tamo ne sme vozit i maknuli sve koordinate. Ne žele da se moto zajednica zamjeri ljudima i da domacini dobiju slab utisak..vec naprotiv zele pristan odnos sa ljudima.
Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk
OK, znači ovo sve po legalnim cestama :thumbup:
Daj odmah link i na tu ADV forum temu :gimme5:
http://advrider.com/index.php?threads/trans-euro-trail-tet-thread.1241225/
Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk
Ovo što su legalne ceste uglavnom znači da su i prohodne te vjerovatno sasvim vozljive i s našim kozicama. Ne znam za one s BMWima, oni moraju imati cijeli tim sa sobom da ih krpa uz put (kao naši prijatelji Charlie i Ewan) :buahaha:
Ovo je sjajna stvar za one koji vole taj deo motociklizma i avanturizma....dobiju sve na dlanu, pa gas....nisam ljubitelj terena, ali od kad sam vozio Uvac i te puteve oko Sjenice, bio sam jako napaljen da prodjem to sa gsom....i prosao sam mada sam se dva tri puta zapitao a gde si krenuo ludaku.....srecom bez ikakvih posledica osim vristanja i galame koju niko srecom nije cuo....
lepo je tim puteljcima voziti ali sa manjim motorom....
Svaka cast osnivacima TETa
Kako objasnjavate cinjenicu da se na ovakvim putovanjima uglavnom pojavljuju kvarljivi GSovi i super kvarljivi KTMovi!?!?!?
Nekaj tu ne štima ;D
Motor koji se vozi po terenu trazi konstantnu paznju
Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk
nemam pojma, frend mi vozi gs-a ja stroma a treći kolega kle-a i sve je to isto sranje, svi imaju svoje prednosti i mane.
gs definitvno ne vridi te novce i nije superioran na odnosu na stroma u nikojem pogledu a pogotovo da bi ga platio dvostruko ili trostruko.
ali eto dok uvatim prve pare kupujem ga! zašto???? neznan ni sam zašto, valjda zato što mi je puno ljepši od stroma i želja mi ide na njega još od djetinstva ili zato što sam pizdopatnik neki kojem nikad nije dosta.
odo ja u sasvim drugu temu.... htjedoh reći nema lošeg motora već lošeg gazde, čuvaj ga i pazi i nema kvarljivog motora.
osim možda klv-a i njegovih korpi i magneta :) :) :)
biti će uvik kvarova u svim brendovima motora samo će neko bolje a neko gore to skrivati
Vucibatina, popij pivu. Zaslužio si za ovaj odgovor... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Citat: fatboy u Listopad 12, 2017, 08:54:50
Vucibatina, popij pivu. Zaslužio si za ovaj odgovor...

Ili je već popio dovoljno piva?!?! Zemo de skuliraj se
Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Citat: Ćoso u Listopad 11, 2017, 20:20:57
Imaš navi na FB-u !?
Nemam FB. Imam navi. Šta?
Citat: BF u Listopad 12, 2017, 19:06:27
Nemam FB. Imam navi. Šta?
..pozdrav i dobro došao :)
Citat: zorro u Listopad 12, 2017, 19:28:43
..pozdrav i dobro došao :)
Trajalo je dok sam vas našao... Manjak vonabića me uputio vamo.
Uglavnom, skinuo sam si TET rute i ukucao u navigaciju. Tak da, čim bu prilika, krećem tim putem.
Citat: BF u Listopad 12, 2017, 21:10:51
Trajalo je dok sam vas našao... Manjak vonabića me uputio vamo.
Uglavnom, skinuo sam si TET rute i ukucao u navigaciju. Tak da, čim bu prilika, krećem tim putem.
I drži se onih uputa na stranicama o minama, ne budi ko zorro, istraživač nepoznatog :buahaha:
Oba vonabića!!
Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: rura po RH, jadranska magistrala, SUPER, pa to je ruta za RRove, a ne za ADV vonabiče.Ima deset puta boljih cesta i makadama po srednjem i sjevernom Velebitu i još k tome legalne ceste za javni prevoz!
Aj ti malo bolje pogledaj tu kartu za HR ;)
I daj stavi negdje te svoje rute da pogledamo mi malo kuda se ti voziš. Još ak imaš neš dobro u okolici Zagreba, kud sreće. Odmah sutra probam.
Citat: gianni u Listopad 13, 2017, 08:21:31
Aj ti malo bolje pogledaj tu kartu za HR ;)
Ček malo...(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171013/8f0455353a1e2b797a751ba73f075f75.jpg)
Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Citat: Danijel 23 u Listopad 13, 2017, 09:27:31
Ček malo...(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171013/8f0455353a1e2b797a751ba73f075f75.jpg)
:smijeh:
Citat: BF u Listopad 13, 2017, 09:05:41
I daj stavi negdje te svoje rute da pogledamo mi malo kuda se ti voziš. Još ak imaš neš dobro u okolici Zagreba, kud sreće. Odmah sutra probam.
Kupio ja kameru....instalirio na mob snimanje ruta......al ništ....to je za mene naporno! :huh:
Citat: Danijel 23 u Listopad 13, 2017, 09:31:27
Kupio ja kameru....instalirio na mob snimanje ruta......al ništ....to je za mene naporno! :huh:
Pa ne moraš snimati..znaš naći na googlu..il ak nema ni tamo..opišeš rutu..onak iz glave ;)
Citat: zorro u Listopad 13, 2017, 09:34:11
Pa ne moraš snimati..znaš naći na googlu..il ak nema ni tamo..opišeš rutu..onak iz glave ;)
Pa to je jos kompliciranihe?
Da malo vratimo ovu temu iz mrtvih. Vidiš kako je Igor Mihaljik ovo daaavno uočio... Veliki pozdrav Igor!!
Uglavnom, da li je tko prošao ovo na linku? Vjerujem da ima i bolje od toga ali treba od nekuda krenuti.
Moje pitanje je da li ja to mogu proći s DL1000? Ne želim rute za koje trebaju "koze" već lagani off road za koji mi je dosta staviti off gume.
Neki od vas su prošli puno toga pa mogu dati i dobre rute za nas vodiče krava.... recimo Golileo?
https://transeurotrail.org/croatia/#7.35/44.783/16.188
Citat: agolac u Srpanj 31, 2024, 02:44:08Da malo vratimo ovu temu iz mrtvih. Vidiš kako je Igor Mihaljik ovo daaavno uočio... Veliki pozdrav Igor!!
Uglavnom, da li je tko prošao ovo na linku? Vjerujem da ima i bolje od toga ali treba od nekuda krenuti.
Moje pitanje je da li ja to mogu proći s DL1000? Ne želim rute za koje trebaju "koze" već lagani off road za koji mi je dosta staviti off gume.
Neki od vas su prošli puno toga pa mogu dati i dobre rute za nas vodiče krava.... recimo Golileo?
https://transeurotrail.org/croatia/#7.35/44.783/16.188
To ti je track TET Hrvatske .Pratim taj TET HR i BiH ..nisam uočio da je netko od naših stromera to prošao. Neke dionice su dosta teške i uvjeti se znaju mijenjati ovisno o vremenskim prilikama/neprilikama prethodnih dana i vozači se znaju vratiti jer s velikim kravama ih je nemoguće izvesti.
Imaš i besplatnu aplikaciju koju možeš skinuti na mob, a imaš i fejs grupu i dosta se može saznati kakve su situacije inače ili trenutno.
Ja osobno ti nebih preporučio sa somarom na takav pothvat pogotovo još zbog tog što nemaš iskustva u offu.
Eventualno da kreneš pa dokle možeš..di ne možeš vratiš se i spojiš se na normalnu cestu da bi obišao neki težio dio..kasnije se opet uključišš u TET track itd..
..i naravno...NE SOLO..nađi nekog da idete skupa
Potpisujem
Veliki strom je pretezak a i nisam siguran da nije i prenizak i pretvrdog ovjesa
Za loše dionice ta kombinacija bi bila patnja a ne gušt
Makar kada pogledaš rutu početak ti je asfalt ovaj dio skroz od slovenije do mrkoplja
Onda dio iznad batera do brinja isto skoro sve asfalt
Dalje nisam gledao.....
Ali ovaj dio iza knina isto asfalt
Dakle polovicu možeš sigurno i sa slick gumama
Složiti ću se i da sam vonabic
Pa sljedeće uzmi s rezervom
Ali ako želiš slozimo ti rutu od rijeke do sinja sigurno 70 posto makadam a pamtiti ćeš put cijeli život!
Rijeka
Klana
Platak
Lividraga
Gerovo
Zamost
Razloge
Delnice
Mrkopalj
Matic poljana
Radulovici
Breze
Kolovratske stijene
Alan
Krivi put
Vratnik
Stolac
Oltari
Vukelici
Krasno
Stirovaca
Skorpovac
Ravni dabar
Baske ostarije
Rizvanusa
Panos
.....
A tek smo na pola....
Citat: Golileo u Srpanj 31, 2024, 10:46:04Panos
.....
A tek smo na pola....
Misliš da može na Panos somarom 🙄
Citat: zorro u Srpanj 31, 2024, 14:18:39Misliš da može na Panos somarom 
A tražio je izazov
Citat: zorro u Srpanj 31, 2024, 14:18:39Misliš da može na Panos somarom 🙄
Moze....probati :thumbup:
Veliki GS ide bez problema
Super ruta od Golog Lea..Top
Pratim
Citat: zorro u Srpanj 31, 2024, 14:18:39Misliš da može na Panos somarom 🙄
Može, do skretanja za Šugarsku Dulibu sam prošle godine čistio (od Jelove ruje) i markirao! Do Panosa je dalje još 10-15min. pješke, ak nebi išlo motorom!!!
Agolac imas na Jubito dosta videa sa TET Cro. Moze se steci dojam sta te ceka na putu.
Citat: jalni u Kolovoz 01, 2024, 09:05:31Može, do skretanja za Šugarsku Dulibu sam prošle godine čistio (od Jelove ruje) i markirao! Do Panosa je dalje još 10-15min. pješke, ak nebi išlo motorom!!!
Ak može do skretanja onda može i skroz do Panosa. Od glavne ceste do skretanja za Šugarsku je najgori dio puta. Dalje do Panosa je kamilica. (istina na jednom dijelu je malo mekše al ništ posebno). Ima gorih dijelova na glavnoj cesti gdje su nasipavali pa uletiš ko u puding

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Ne moraju nužno biti TET rute. Ne želim se zaglibit i zato pitam one koji su ponešto prošli :) . Mene zanimaju ceste koje ja mogu proći sa somarom. Pogledam ovo od Golilea na karti pa izfiltriramo.Mislim da je Golileo prošao najviše s teškim ili relativno teškim kravama? Zorro ima svoju laganu konjicu i on može svugdje tako da nije mjerilo za nas teškaše?